آشنایی با قفل های اثر انگشتی

ساخت وبلاگ
چکیده : یکی از قدیمی ترین و کاربردی ترین وسایل امنیتی قفل ها می باشند. انسان از دیرباز تاکنون از قفل ها به ع... با عنوان : آشنایی با قفل های اثر انگشتی بخوانید :
یکی از قدیمی ترین و کاربردی ترین وسایل امنیتی قفل ها می باشند. انسان از دیرباز تاکنون از قفل ها به عنوان وسیله ای امنیتی برای حفظ اموال شخصی خود استفاده کرده است. کلمه قفل همیشه با کلید همراه بوده است اما با پیشرفت سریع تکنولوژی امروزه قفل هایی ساخته شده است که بدون نیاز به کلید باز می شوند. قفل های بدون کلید در واقع قفل اثر انگشت نام دارند که تنها با لمس اثر انگشت باز می شوند.


برای باز کردن قفل اثر انگشت دیگر نیازی به حمل کلید ندارید. قفل های اثر   انگشتی   خیال شما را از هر بابت راحت می کنند زیرا تنها با اثر انگشت شما باز شده و منحصر به خود شما می باشند. می توانید اثر انگشت دیگر افراد خانواده را نیز به عنوان اثرانگشت های مجاز وارد سیستم قفل کرده تا در صورت نیاز بتوانند قفل را با اثر انگشت خود باز کنند. در این مطلب شما را با طرز کار قفل های اثر اگشتی آشنا می کنیم.


  آشنایی   با قفل های اثر انگشتی
اگر رمز قفل اثر انگشتی را فراموش کردید هیچ نگرانی نخواهید داشت زیرا تنها با لمس انگشت شما این قفل ها باز می شوند. قفل های اثر انگشتی بر مبنای سیستم بیومتریک ساخته شده اند.


روی انگشت شما خطوط و الگوهای ظریف وجود دارد که تنها مختص شما است. اثر انگشت هیچ دو فردی مشابه نیست و در طول زمان ثابت بوده و هیچ تغییری نمی کند. امکان جعل یا جایگزینی اثر انگشت افراد تقریبا غیر ممکن است و یکی از مهمترین نشانه های تشخیص هویت افراد است که این مساله نشان از امنیت بالای قفل های اثر انگشتی دارد.
مطالب نمناکی ساده ایرانی...
ما را در سایت مطالب نمناکی ساده ایرانی دنبال می کنید

نویسنده : محمد شیخی بازدید : 9 تاريخ : پنجشنبه 13 دی 1397 ساعت: 12:28